Aspendos Manavgat

price from $

Manavgat – Aspendos – Yan. 2018

 

Antalya’ya 35 km uzaklıkta bulunan antik kent ASPENDOS’un kalıntılarını ziyaret edeceksiniz. Yüzyılın derinliklerinde, Pamphylia’nın en büyük üç kentinden biri olan yarışçılarıyla ünlü Aspendos bugün küçük bir kasaba, ama çok önemli bir turizm merkezidir. Burada, 1994’ten beri yıllık opera ve bale festivalinin yapıldığı, Türkiye’nin en korunmuş antik tiyatrosu (MÖ 2. yüzyılın yapımı). Ayrıca Selçuklular zamanında, bir Roma köprüsü temelinde inşa edilmiş bir 13. yüzyıl köprüsü iyi korunmuştur.

Aynı adı taşıyan şehirden 3 km uzaklıkta ve antik Side kentinden çok uzak olmayan MANAVGAT nehrindeki güzel şelaleyi ziyaret edeceksiniz. Şelalenin genişliği yaklaşık 40 m’dir Bu hızlı akış küçük bir yükseklikten (3-4 m) düşer, ancak oldukça yüksek bir hızdadır.

Ve daha sonra antik kenti SIDE’den (Anadolu lehçesinde, “yan” “garnet” anlamına gelir) yürüyün. Bu küçük görkemli şehir, bir yarımada üzerine kurulmuş ve her iki tarafta da bir limana sahipti. Bu güne kadar birçok manzara iyi korunmuştur: kale duvarları ve kuleleri, sütun yolu, agora, agoranın Roma hamamı (şimdi arkeoloji müzesi), şehir kapıları, Dionysos tapınağı, antik tiyatro (18.000 seyirci barındıran), umumi tuvaletler (Anadolu’nun ayakta kalan binaları arasında en iyisi olarak kabul edildi), imparator Vespasian’ın onuruna dikilmiş çok sayıda nekropol, anıtsal bir kaynak, bir zafer takı. Side’nin en güzel ve görkemli dönüm noktası, antik limanda deniz kıyısında bulunan kalıntıları olan Apollon tapınağıdır.

********************************************************************************************************************************

Mevcut olan tur:  tüm bölgeler

TUR GÜNLERİ:   Perşembe – Pazar.

Süre:  tam gün

Kapsananlar:   ulaşım, rehberlik hizmetleri, program için giriş biletleri, öğle yemeği.

Dahil değildir:  içecekler, kişisel harcamalar

Fiyat 30 €

Alanta Tour’dan  konaklamanızı daha konforlu hale getirmek için öneriler yanınıza alın:

İyi bir ruh hali, rahat ayakkabılar, güneş kremi, gözlük, şapka, mayo, kamera, kişisel harcamalar için para .

********************************************************************************************************************************

Tur hakkında ek bilgi almak için başvuru formunu doldurun.

 


Bir istek göndererek, "Kişisel verilerin işlenmesine izin ver" seçeneğini onaylarsınız.

Özel Teklif !